zaterdag 26 januari 2013

Update herencompetitie GBC Poona H1.

Vandaag, zaterdag 26 januari 2013, stond weer een competitie wedstrijd gepland. Dit keer speelden wij een thuiswedstrijd tegen het team uit Didam ( Didam BC H2).
Zoals blijkt uit onderstaand overzicht, zijn wij na de knappe overwinning van vorige week op LBC'72, naar de 3e plaats gestegen.

Poulestand van Mannen - Mannen afd. 3
PuntenGespeeldWinstGelijkVerliesWedstrijdenGamesPunten
1LBC 72 H1501062250-30109-703371-2973
2DIDAM BC H244942344-2894-662993-2695
3POONA GBC H141860241-2390-562747-2414
4DIDAM BC H139860239-2582-562549-2396
5PLUUMKE T BV H117720517-3941-821914-2368
6THUVE BC H11710001017-6347-1332820-3548
7SEEPAERD T BC H1000000-00-00-0

Het is gebleken dat het team van Didam BC H2 zich vaak laat voorzien van invallers. Niet erg natuurlijk wanneer er sprake is van overmacht. Nu ook weer stond een invaller op het formulier die normaal gesproken in de 1e klasse een aardig partijtje kan meespelen.
Door dit gegeven lieten wij ons niet afschrikken, maar wij stroopten ons de mouwen op om de confrontatie aan te gaan.
In het enkelspel wisten wij 3 van de 4 partijen te winnen. Dit was de 1e tik naar Didam BC H2.
In het herendubbel wisten wij 2 van de 4 partijen te winnen met als eind resultaat een mooie, maar zeer verdiende 5-3 overwinning.
Het team van GBC Poona H1, bestond dit keer uit Frits Meesters, Edwin Rouwenhorst, Robert Ebbers en Eddy Boerman.

Overzicht van de verrichtingen van ons team, klik op deze link


vrijdag 25 januari 2013

Badminton vs. Tennis


Tennis  vs.  Badminton

Statistieken  liegen  niet!

De snelheid en uithouding vereist voor badminton is veel groter dan voor welke andere racketsport dan ook. In 1985 versloeg Boris Becker (Tennis) tijdens All England Kampioenschappen Kevin Curren met 6-3, 6-7, 7-6, 6- 4. In datzelfde jaar tijdens de Wereld Kampioenschappen in Calgary (Canada) won Han Jian uit China van Morten Frost uit Denemarken met 14-18, 15-10, 15-8. Hieronder volgen de statistische gegevens van de vergelijking van deze 2 matchen:


Tennis
Badminton
Speelduur
3u  18min
1u  16min
Effectieve  speeltijd
18min
37min
Wedstrijd  intensiteit  (*)
9%
48%
Rally's
299
146
Slagen
1004
1972
Slagen  per  rally
3,4
13,5
Afgelegde  afstand
3,6  km
6,4  km


Merk op dat een badminton speler veel minder lang op een badmintonveld staat maar twee maal zo veel loopt en bijna dubbel zoveel slagen slaat.

(*)  De  actuele  tijd  de  bal/shuttle  in  het  spel  was,  gedeeld  door  de  tijdsduur  van  de  wedstrijd.

Snelheden

Badminton               260,6  km/u

Squash                      241,3  km/u

Tennis                      228,4  km/u

Tafeltennis               178,5  km/u


SNELHEIDSMETINGEN SHUTTLE 
Nieuw recordmeting

::: Nieuwe snelheidsmetingen shuttles
Malaysiier Tan Boon Heong is werelds beste smasher, geworden met een snelheid van 421 km/u, hiermee heeft hij het record gebroken van de Japanner Naoko Kawamae. 


Tijdens de WK landen teams in Beijing in China hadden nieuwe snelheidsmetingen plaatsgevonden. Duidelijk is dat badminton, met afstand, nog altijd de snelste racketsport ter wereld is. 
De Internationale Badminton Federatie organiseerde voor het eerst bij een groot evenement een snelheidsmeting. De metingen werden met zeer gevoelige sensoren verricht op het ‘tv court’ tijdens de wedstrijden. Het bleek een ‘hit’ in China. 


De grootste snelheid met een smash bereikte de Chinese dubbelspeler Fu Haifeng. De shuttle bereikte bij zijn smash een snelheid van maar liefst 332 km/uur. Kenneth Jonassen uit Denemarken heeft het record op zijn naam staan voor een ‘singelaar’. Hij sloeg zijn smash met 298 km/uur. 
\

Ook de vrouwen laten de shuttle met buitengewone snelheden van het racket vertrekken. Huang Sui sloeg een smash met een snelheid van 257 km/uur. Die snelheid ligt dicht in de buurt van de hardste tennisservice bij de mannen (Andy Roddick met 246 km/uur). 
De apparatuur is in staat om snelheden tot ongeveer 350 km/uur te registreren. De spelers benaderen dus de grenzen van de apparatuur.